Marka Advantix partnerem Latających Psów

Widzowie, wierni fani tegorocznej, ósmej już edycji zawodów Dog Chow Disc Cup nie mogli nie zauważyć loga Advantix. Było ono widoczne zarówno na polach startowych jak i na namiocie, w którym odbywały się bezpłatne badania psów oraz udzielano porad jak je skutecznie zabezpieczać przed groźnymi pasożytami. Tłum przy namiocie Advantixa świetnie odzwierciedlał poziom zainteresowania imprezą, która od 2006 roku promuje aktywne podejście do posiadania psa. Dogfrisbee jest bowiem nie tylko trafną propozycją na spacer z psem, ale, przy odrobinie chęci i kreatywności właściciela czworonoga, może dostarczyć sportowej frajdy wciągając w wir rywalizacji.

Takich właśnie psich sportowców przyciąga Dog Chow Disc Cup. Najstarsza w Europie seria zawodów dogfrisbee odwiedza rokrocznie Wrocław, Poznań, Sopot, by zamknąć sezon w Finałem w Warszawie.

Podobne serie odbywają się w USA i Japonii, ale nigdzie nie gromadzą tak licznej publiczności, jak w Polsce. O widzów i fanów DCDC dba bowiem w równym stopniu, co o zawodników. Rok do roku wzrasta nie tylko liczba uczestników zmagań, podnosi się też jakość występów konkursowych. DCDC oferuje konkurencje dla zaawansowanych i początkujących miłośników dogfrisbee. Widzowie mogą skorzystać z bezpłatnych porad udzielanych przez uznanych zawodników. Dużą popularnością cieszą sie porady behawiorysty i dietetyka, również nieodpłatne.
DCDC prezentuje i promuje inne psie sporty, w szczególności te mało znane nawet posiadaczowi psa. Fantastycznie przyjmowane przez publiczność są pokazy zaganiania owiec i kaczek z udziałem psów pasterskich. Emocje sięgają zeniutu podczas mikroturnieju flyball - wyścigów psich drużyn. Dokładność i perfekcja komunikacji jest obiektem podziwu prezenterów obedience - posłuszeństwa sportowego. Wielu zwolenników mają pokazy dog dance, podziwiane w nich są estetyka, zgranie człowieka z psem. W bieżącym roku przebojem na DCDC wdarł się pokaz psich sztuczek w formie opowiadania ilustrowanego trikami - majstersztyk porozumienia psa ze zwierzęciem. Od dwóch lat rekordy zainteresowania bije dog diving - skoki w dal do wody, konkurencja, którą DCDC wprowadziło do Europy.

Atrakcyjność Dog Chow Disc Cup ilustruje najlepiej wypowiedź z jednego z forów internetowych: “przyszłam na pięć minut, zostałam pięć godzin!”

Naturalnym wyborem miejsca na spacer z psem jest park. Dog Chow Disc Cup rozumie to nad wyraz dobrze. Imprezy cyklu odbywają sie w najpiękniejszych polskich parkach, w miejscach najchętniej odwiedzanych przez spacerowiczów.
Park Południowy we Wrocławiu, Park Cytadela w Poznaniu, Park Północny w Sopocie, wreszcie Pole Mokotowskie w Warszawie, to miejsca na co dzień przyjazne psom, a raz do roku obchodzone jest w nich święto latających psów i ich aktywnych właścicieli - Dog Chow Disc Cup.

W roku 2013 w konkurencjach dogfrisbee wzięło udział blisko 300 psów z ich właścicielami. Zawody oglądały dziesiątki tysięcy widzów, podczas Finału na Polu Mokotowskim policzono ponad 2000 twarzy osób czekających na ostatni występ konkursowy i była to maksymalna liczba osób mogących zgromadzić się na pagórku przy głównej arenie DCDC.

Sukces Dog Chow Disc Cup przyciąga, oprócz polskich zawodników, także mistrzów dogfrisbee z zagranicy. Najwięcej z Czech i Niemiec, ale róznież z Rosji, Słowenii, USA, Hiszpanii, Holandii, Szwajcarii, Węgier, a nawet z dalekiej Japonii. Fantastyczna atmosfera, piękne scenerie parkowe, najwyższy poziom sportowy i organizacyjny, ale przede wszystkim tłumy wokół pola startowego, to coś dla czego warto pokonać setki, czasem tysiące kilometrów. Zawodnicy z zagranicy wygrywali główna nagrodę, jaką jest Puchar Dog Chow dwukrotnie, sześciokrotnie zostawał on w Polsce. W tym roku trafił w ręce jednego z najlepszych zawodników na świecie Shauna Hirai, który podbijał serca publiczności i uzyskał najwyższe uznanie sędziów podczas DCDC w Sopocie oraz Finału DCDC w Warszawie.

W roku 2014 odbędzie się dziewiąta już edycja Dog Chow Disc Cup, a w 2015 jubileuszowy DCDC nr 10. Fani imprezy mogą już zacierać ręce w oczekiwaniu na czekające ich atrakcje.

Dariusz Radomski
Organizator Zawodów Dog Chow Disc Cup

Obejrzyj naszą galerię z zawodów!

Więcej informacji na stronie: www.latajacepsy.pl